« Syyskuu 2018 »
Ma Ti Ke To Pe La Su
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

HaUS:n Mestaruusuinnit 2015

Tytöt 5 25vu

  1. Venla Tolvanen 59,72

  2. Anna Kataja 1.00,07

Tytöt 6 25vu

  1. Pinja Lehtinen 39,29

  2. Tessa Suni 39,75

  3. Lotta Kylmälä 44,30

  4. Aava Hytti 1.02,03

  5. Aino Kupiainen 1.03,53

  6. Olivia Hytti 1.40,92

Lilja Urpalainen

Pojat 6v 25vu

  1. Jaakko Kauppinen 39,68

  2. Joni Purkunen 44,28

  3. Aare Leijala 44,42

  4. Roni Montonen 46,94

  5. Jaakko Savolainen 55,27

  6. Tuukka Pohjola 55,72

  7. Valtteri Holopainen 1.16,56

Tytöt 7 25vu

  1. Anna Chukhlebova 30,56

  2. Essi Suni 31,63

  3. Jaroslav Dubok 35,72

  4. Pinja Pasi 38,80

  5. Roosa Kuparinen 40,21

  6. Ella Suni 40,70

  7. Aada Laakso 41,50

  8. Jade Iirola 42,59

  9. Andrea Kataja 43,77

  10. Enni Kolari 45,64

  11. Emma Vanhala 47,15

  12. Meri-Tuuli Hyönä 47,95

  13. Maija Lahtela 49,73

  14. Mila Sutela 1.00,26

Pojat 7v 25vu

  1. David Khatov 39,09, Eino Rahnasto 40,12

  1. Väinö Teikari 43,39

  2. Olli Kettunen 47,14

Tulokset korjattu, David Khatov lisätty kyseiseen sarjaan ja otettu pois P6-sarjasta. Mitaleihin muutosta ei tule. Eino ja David palkitaan kumpikin kultamitalilla johtuen myöhäisestä korjauksesta.

Tytöt 8v 25vu

  1. Helmi Jokinen 27,70

  2. Noora Holopainen 28,15

  3. Elena Kalinskaja 37,56

  4. Viivi Vapalahti 39,36

Pojat 8v 25vu

  1. Atte Luukkonen 31,14

  2. Aatu Stenroth 33,59

  3. Matias Kosenkov 42,21

  4. Niki Podolyan 42,25

  5. Eetu Takanen 43,96

  6. Eeka Värri 49,93

  7. Janne Haapalehto 57,36

Tytöt 9v 25vu

  1. Lyyti Haapanen 23,18, 
    Emilia Ruusu 23,18

  2. Fiia Suur-uski 26,89

  3. Miia Minkkinen 27,78

  4. Emilia Piiparinen 28,43

  5. Emilia Skyttä 29,00

  6. Pinja Pousi 30,00

  7.  Nea Ihalainen 30,76

  8. Sanni Kaukonen 32,22

  9. Eveliina Berghald 39,28

Pojat 9v 25vu

  1. Aleksi Korpela 23,43

  2. Daniel Revin 29,81

  3. Ivan Chukhlebov 33,07

Tytöt 10v 25vu

  1. Siiri Kuparinen 21,09

  2. Aliisa Laakso 22,55

  3. Venla Kylmälä 25,99

  4. Venla Suur-Uski 27,31

  5. Julia Kalinskaja 28,29

  6. Juulia Hämäläinen 31,18

Pojat 10v 25vu

  1. Jasper Päärni 20,13

  2. Toni Muurman 20,97

  3. Juho Hoikkala 21,57

  4. Tomi Luukkonen 21,71

  5. Eemeli Haapalehto 23,56

  6. Johannes Kauppinen 23,57

  7. Tomi Kuparinen 24,25

  8. Arttu Elsinen 33,01

  9. Tauno Vaquine 48,50

  10. Miro Lalu 59,71

Pojat 11v 25vu

  1. Rasmus Hämäläinen 19,92

Tytöt 12v 25vu

  1. Scarlet Ström 16,51

  2. Annika Vuorinen 21,42

Pojat 12v 25vu

  1. Vadim Kalinski 24,12

Pojat 13v 50vu

  1. Aleksi Moilanen 35,00

  2. Jegor Vaquine 38,42

  3. Eero Soikkeli 38,52

  4. Ivan Churkin 41,23

Tytöt 14v 50vu

  1. Elli Nukarinen 40,76

  2. Vanessa Niukkanen 40,76

Pojat 15v 50vu

  1. Juuso Liikkanen 33,78

Kilpauimarien sarjat:

Tytöt 11v 50vu

  1. Camilla Telmanova 47,37

Tytöt 12v 50vu

  1. Kiira Tulkki 41,44

Pojat 12v 50vu

  1. Lauri Tolvanen 32,55

Tytöt 13v 50vu

  1. Minna Musikka 36,11

Pojat 13v 50vu

  1. Benjamin Kangas 30,64

Tytöt 14v 50vu

  1. Ella Järvelä 31,34

  2. Julia Rönkä 32,69

  3. Fanny Puska 35,76

  4. Hanna Lahtela 37,09

Pojat 14v 50vu

  1. Rasmus Lyytikäinen 31,27

  2. Toni Kougappi 32,51

  3. Richard Gullsten 33,08

  4. Aaro Saharinen 37,16

Tytöt 15v 50vu

  1. Aada Kauppila 37,19

Pojat 15 50vu

  1. Nesja Seppälä 29,29

Pojat 17v 50vu

  1. Sasa Seppälä 26,29

Miehet 50vu

  1. Roope Pakkanen 25,53

 

Pikkuallasryhmät

Severi Parkko, Nelli Hoikkala, Minea Ruusu

Kerttu Puhakka, Aada Vanhala, Nelli Ristola

Vilma Kupiainen, Elmeri Saattonen, Karo Lalu

Jonny Halonen, Isa Kolsi, Pihla Jokinen

Niilo Rahnasto, Roope Rokka, Leo Teittinen

Venla Ihalainen, Sofia Rantanen, Nea Salo

Jesse Salo, Minja Mylläri, Paavo Kuittinen

Irene Kuittinen, Krista Anttila, Janni Anttila

Onni Kajasranta, Joona Hinkkanen, Sonja Ahola

Enni Aalto, Lauri Yläkotola, Joona Vaara

Veera Vaara, Iina Soininen, Jere Seppälä

Matilda Soinisalo, Veeti Koukila, Valtteri Koukila

Roope Maaskola, Peppi Stolt, Sampo Stolt

Annika Kettunen, Eveliina Parviainen, Onni Salovirta

Renja Klemm, Nette Kerkelä, Olivia Kerkelä

Mette-Maria Schulz, Aatu Ahonen, Joona Ahonen

Martti Ahonen, Riku Kuparinen, Leo Liikkanen

Sara Kujala, Maria Suortti, Benjamin Sykkö

Darja Vehviläinen, Tiitu Takanen, Samuli Kiiski

Nanna Joukainen, Minea Sutela, Sara Helminen

Tuomas Viipuri, Neea Soikkeli, Tiia Akkila

Tiia Rytkölä, Samuel Ensola, Miro Junkkari

Tuukka Laaksonen, Milo Montonen, Luka Porkka

Milla Nummelin, Adele Warsell, Aatu Tulkki

Lili Koskimies, Konsta Koskimies, Maria Suurnäkki

Georg Kaaret, Jesse Jääskeläinen, Neea Posti

Oona Kokkala, Angelica Ahtiainen, Aleksi Ahtiainen

Leevi Järvinen, Miro Aatola, Dana Garces

Jade Hellberg, Venla Liikkanen, Mauri Mänttäri

Sisu Virtanen, Matias Suikkanen, Katariina Tasa

Onni Silvennoinen, Anniina Kujala, Samu Ranki

Lenni Pulkka, Kristian Preto, Lauri Jokimies

Jere Suurnäkki, Sofia Rantanen, Aino Helminen

Onni Helminen