« Joulukuu 2019 »
Ma Ti Ke To Pe La Su
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

HaUS:n Mestaruusuintien 2019 tulokset

 

Tytöt 5v 25vu

1. Rea Ahola                                     50,32

 

Tytöt 6v 25vu

1. Mira Lepekhina                              55,85

2. Ilona Turkia                                   1.15,99 

 

Pojat 6v 25vu

1. Tuukka Suuronen                          40,41

2. Oiva Kaukoranta                           43,12

3. Antto Kivelä                                 45,35

4. Aleksi Kettunen                             48,06

 

Tytöt 7v 25vu

1. Alisa Huovila                                 31,18

2. Roosa Hämäläinen                         32,15

3. Lyyli Gordejeff                               34,52

4. Sofia Peri                                      36,92

5. Kristiina Roos                               38,29

6. Vuokko Vainio                              38,74

7. Mette Suurnäkki                           40,47

8. Viktoria Kaygordtceva                   44,28

9. Nella Teittinen                              44,48

10. Sinna Lehtonen                          48,19

11. Taimi Pohjola                              49,00

12. Emma Suviranta                         50,40

13. Lise Hellberg                              1.09,63  

 

Pojat 7v 25vu

1. Tiitus Ristola                               26,34

2. Saku Teittinen                             30,25

3. Aleksi Kauponen                          34,00

4. Aleksandr Jääskeläinen                35,44

5. Samu Kajasranta                          39,27

6. Keke Garces                              40,91

7. Patrik Arvilommi                         41,72

8. Konsta Toikka                             42,88

9. Eero Keskiaho                            47,38

10. Sauli Penttilä                           52,94

 

Tytöt 8v 25vu

1. Sohvi Urpalainen                    26,43

2. Pihla Jokimies                        32,16

3. Annika Kettunen                     33,66

4. Venla Liikkanen                      33,74

5. Kaisla Kaukoranta                  34,05

6. Stella Länsivaara                   35,52

7. Jade Hellberg                         36,97

8. Auli Eckholm                          38,12

9. Nelli Hovi                                38,18

10. Eerika Heinonen                    40,43

11. Iida Saajola                            40,65

12. Jasmin Jääskeläinen               40,97

13. Sofia Sykiäinen                      50,40

 

Pojat 8v 25vu

1. Niilo Rahnasto                       25,13

2. Viktor Kaygorodtcev               27,68

3. Eero Salo                              34,37

4. Vilho Penttilä                         37,62

5. Niilo Sairanen                        39,72

 

Tytöt 9v 25vu

1. Fanni Urpalainen                 21,40

    Helmi Heikkilä                      21,40

3. Maria Suurnäkki                  30,88

4. Milka Lehtonen                    32,31

5. Kristiina Carlsson                32,44

6. Laura Nygård                      37,44

7. Liisa Shulyar                       39,28

 

Pojat 9v 25vu

1. Antti Pälli                             22,64

2. Riku Kuparinen                   24,41

3. Leo Teittinen                       25,64

4. Aarni Kivekäs                     26,00

5. Aleks Rudenko                    29,75

6. Lauri Jokimies                    30,34

7. Roman Iamakov                 33,19

8. Paavo Tuutti                       35,51

9. Onni Kajasranta                 40,15

10. Lauri Keskiaho                 50,37

 

Tytöt 10 25vu

1. Isa Ahola                           23,56

2. Dana Garces                     23,80

3. Peppi Stolt                         25,20

 

Pojat 10v 25vu

1. Lauri Rokka                       21,99

2. Kasper Suviranta               23,35

3. Jaakko Kauppinen             23,62

4. Väinö Sairanen                 23,72

5. Jaakko Savolainen            25,08

6. Andrei Makarov                29,36

 

Tytöt 11v 25vu

1. Roosa Kuparinen              18,98

2. Jade Iirola                       19,22

3. Anastasija Vehviläinen      21,14

4. Vivian Niukkanen            30,09

 

Pojat 11v 25vu

1. Olli Kettunen                  17,97

2. Matias Suikkanen            21,03

3. Eino Rahnasto                 21,61

4. Samuli Koskinen              22,13

 

Tytöt 12v 25vu

1. Viivi Vapalahti                 23,18

 

Pojat 12v 25vu

1. Georg Kaaret                  21,80

2. Ville Joukainen                22,15

 

Tytöt 13v 50vu

1. Lyyti Haapanen              36,93

2. Sanni Kaukonen             48,38

 

Pojat 13v 50vu

1. Mikael Korpela                35,32

2. Aleksi Korpela                 44,86

 

Pojat 14v 50vu

1. Arttu Elsinen                   39,27

 

Pojat 15v 50vu

1. Rasmus Hämäläinen        34,91  

  

 Kilpauimareiden sarjat 50vu

Tytöt 9v

1. Venla Tolvanen               46,22

 

Tytöt 10v

1. Minea Ruusu                 38,14

2. Lotta Kylmälä                41,06

 

Tytöt 11v

1. Miisa Eerola                  37,64

 

Tytöt 13v

1. Emilia Ruusu              31,28

 

Pojat 14v

1. Toni Muurman             29,37

2. Johannes Kauppinen   29,58

3. Juho Hoikkala             29,88

 

 

Tytöt 15v

1. Kaarina Leppä            37,50

 

Tytöt 16v

1. Kiira Tulkki                  35,54

 

Pojat 16v

1. Lauri Tolvanen             27,01

 

Tytöt 18v

1. Fanny Puska               33,17

 

   

 

 

Pikkualtaan suorittajat:

 

Martta Huovila

Helmi Jokimies

Vilho Vistala

Hilma Vistala

Lotta Penttilä

Patrik Venesranta

Iiris Lampinen

Olivia Jääskeläinen

Jooa Kallas

Justus Tuomi

Eveliina Viipuri

Emilia Kapiainen

Lilli Hovi

Mico Vainio

Romeo Nöjd

Kalle Tervo

Marko Pasic

Nikola Pasic

Lauri Husu

Isla Eerola

Kaarlo Siljander

Olivia Ceder

Vilma Ryttäri

Veikko Saikkonen

Elle Mäkelä

Veeti Kolehmainen

Oiva Gordejeff

Oliver Lehtinen

Vilho Vehmaa

Pihla Lautala

Sella Ristola

Siina Ristola

Emilia Rautanen

Enni Liikkanen

Patrik Mäkinen

Matvei Jokimies

Sisu Penttiä

Eemil Heikka

Silja Munukka

Jenny Kasari

Elli Ripatti

Heta Laaksonen

Jukka Suoknuutti

Tomi Metsälä

Anton Taavila

Viljo Savolainen

Sofia Gainulina

Veeti Kolehmainen

Aapo Lajunen

Moona Hirvonen

Aada Seppälä

Lilli Jaffe

Milja Sarnikorpi

Milja Lahti

Lucas Jaffe

Milja Lappi

Samuel Seppälä

Justus Holopainen

Diana Suokas

Daniel Suokas

Daniel Peri

Luukas Saajola

Milo Saajola

Helmi Ström

Leevi Salminen

Darja Rudenko

German Peus

Luukas Saajola

Milo Saajola

Aada Iirola