« Joulukuu 2018 »
Ma Ti Ke To Pe La Su
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Mestaruusuintien 2018 tulokset

 

Pojat 5v 25vu

1. Antto Kivelä                 1.05,69

2. Aleksi Kettunen            1.33,21

 

Tytöt 6v 25vu

1. Vuokko Vainio                  37,04

2. Iisa Hovi                         37,97

3. Roosa Hämäläinen           38,99

4. Mette Suurnäkki              43,59

 

Pojat 6v 25vu

1. Tiitus Ristola                     32,33

2. Joona Tulla                       39,75

3. Saku Teittinen                  42,90

4. Rico Garces                      46,13

5. Samu Kajasranta              55,99

6.Sauli Penttilä                      1.00,49

 

Tytöt 7v 25vu

1. Annika Kettunen               31,83

2. Venla Liikkanen                33,28

3. Sohvi Urpalainen              33,29

4. Stella Länsivaara              41,62

5. Kaisla Kaukoranta            48,09

6. Jasmin Jääskeläinen         59,50

 

Pojat 7 25vu

1. Niilo Rahnasto                    32,19

2. Vilho Penttilä                      48,56

3. Mark Popov                         1.06,41

4. Aku Lautala                        1.07,00

 

Tytöt 8v 25vu

1. Fanni Urpalainen                  23,81

2. Venla Tolvanen                     24,11

3. Helmi Heikkilä                      26,62

4. Sofia Raudanen                    33,80

5. Maria Suurnäkki                   33,88

6. Venla Tulla                           35,84

7. Nelli Ristola                          46,18

8. Evelin Zelekson                    47,53 

 

Pojat 8v 25vu

1. Riku Kuparinen                       29,71

2. Antti Pälli                               30,80

3. Leo Teittinen                          31,24

4. Eino Sipari                             32,62

5. Rasmus Ristola                       33,40

    Lauri Jokimies                        33,40

7. Aarni Kivekäs                         37,46 

8. Onni Kajasranta                      46,61

 

Tytöt 9v 25vu

1. Minea Ruusu                           22,32

2. Lotta Kylmälä                          23,27

3. Peppi Stolt                              26,69

4. Isa Ahola                                27,64

5. Dana Garces                           30,05

6. Tiitu Takanen                          32,49

 

Pojat 9v 25vu

1. Lauri Rokka                            24,60

2. Väinö Sairanen                       24,94

3. Valtteri Holopainen                  26,12

4. Jaakko Kauppinen                   26,34

5. Tuukka Pohjola                       27,06

6. Jaakko Savolainen                  28,13

7. Peetu Brusila                          33,42

 

Tytöt 10 25vu

1. Miisa Eerola                            20,84

2. Kia Mikkonen                          20,85

3. Ella Suni                                23,06

4. Essi Suni                               23,25

5. Roosa Kuparinen                    23,59

6. Jade Iirola                             23,73

7. Anastasia Vehviläinen             24,11

8. Jade Tolvanen                        24,33

9. Vivian Niukkanen                   32,80

 

Pojat 10v 25vu

1. Olli Kettunen                          21,22

2. Eino Rahnasto                       21,53

3. Matias Suikkanen                  22,22

4. Jesse Jääskeläinen                25,92

5. Toma Holopainen                   27,66

 

Tytöt 11v 25vu

1. Viivi Vapalahti                        24,28

 

Pojat 11v 25vu

1. Topi Sarin                              21,19

2. Ville Joukainen                       23,12

3. Georg Kaaret                         23,56

4. Niki Podolyan                         25,99

 

Tytöt 12v 25vu

1. Nea Ihalainen                          16,90

2. Lyyti Haapanen                       17,50

3. Eveliina Berghald                    20,81

4. Sanni Kaukonen                      21,91

 

Pojat 12v 25vu

1. Aleksi Korpela                         17,57

2. Aatu Keisa                              18,04

3. Mikael Korpela                        19,76

 

Pojat 13v 50vu

1. Arttu Elsinen                            41,09

 

Pojat 14v 50vu

1. Rasmus Hämäläinen               37,53

 

 

Kilpauimareiden sarjat 50vu:

Tytöt 12v 

1. Emilia Ruusu                           33,08

Tytöt 13v

1. Siiri Kuparinen                         34,48

Tytöt 14v

1. Kaarina Leppä                         35,22

Tytöt 15v

1. Kiira Tulkki                               34,34

Tytöt 17v

1. Fanny Puska                           32,60 

 

Pojat 13v

1. Toni Muurman                          31,26

2. Juho Hoikkala                          31,99

3. Johannes Kauppinen               33,74

Pojat 15v

1. Lauri Tolvanen                         27,46

Poajt 16v

1. Benjamin Kangas                    26,47

 

Pienen altaan "Hippo-uimakoulut"

 

Erin Lautala

Taimi Pohjola

Nella Teittinen

Lyyli Gordejeff

Aatu Ahonen

Kosti Ahonen

Joona Ahonen

Oiva Uotila

Aada Seppälä

Onni Ström

Veeti Kolehmainen

Luukas Saajola

Iida Saajola

Miilo Saajola

Atte Pekonmäki

Matti Tirkkonen

Remu Arvilommi

Masi Simola

Oiva Simola

Jenna Jääskeläinen

Akseli Urpalainen

Sofia Peri

Jere Nopanen

Eetu Rokka

Jose Eerola

Olivia Ceder

Vilho Vehmaa

Benjamin Hiltunen

Jenni Saarela

Darja Rudenko

Daniel Suokas

Diana Suokas

Vilma Heinonen

Lauri Keskiaho

Eero Koskiaho

Justus Tuomi

Lisandra Miil

Kimi Mylläri

Aada Iirola

Aino Sairanen

Pihla Lautala

Ville Nikki

Oiva Kaukoranta

Otto Akkila

Kristiina Roos

Sisu Penttilä

Enni Liikkanen

Enni Kervinen

Patrik Arvilommi

Maxim Nemelainen

Isla Eerola

Arttu Ojala

Toivo Kiilavuo

Maisa Lohiranto

Aleksi Hakala

Mea Immonen

Netta Jokimies

Olavi Forsell

Tuukka Suuronen

Sofia Sykiäinen

Viktoria Kaygorogtcheva

Kalle Tervo

Liisa Shulyar

Roman Yamakov

Margarita Grabarehuk

Huga Herman

Christina Carlsen

Patrik Venesranta

Justus Holopainen

Emma Suviranta

Siiri Roti

Emilia Roslakka

Janni Koho

Konsta Ihalainen

Tiko Vainio

Miko Vainio

Helli Kolmela

Konsta Toikka

Hilma Vistala

Vilho Vistala

Pihla Jokimies

Helmi Jokimies

Emilia Kapiainen

Titi Takanen

Reea Ahola

Ilona Turkia

Sella Ristola

Iida Varjakoski